POTĘGA WARTOŚCI

Czyli, jak wycenić (prawie) każdą spółkę

i poprawić swoje wyniki inwestycyjne

Wszystko czego potrzebujesz żeby skutecznie i ze spokojem inwestować, angażując w ten proces minimum czasu i maksymalizując swoje zyski na giełdzie!

100% praktyki w wycenie spółek giełdowych

Obecnie trwa przedsprzedaż. Zapisy kończymy za:

Inwestujesz na giełdzie, ale Twoje wyniki nie są satysfakcjonujące?

⛔ Wybierasz spółki pod wpływem impulsu lub po czyjejś podpowiedzi.
⛔ Wybierając akcje samodzielnie zazwyczaj przepłacasz.
⛔ Nie wiesz co zrobić, kiedy kurs spada.
⛔ Nie zastanawiasz się nad wagą spółki w portfelu.
⛔ Nie potrafisz określić ile możesz na danej akcji zarobić.
⛔ Kupujesz spółki z wysoką dywidendą i nie wiesz, czy jest ona bezpieczna.

Brzmi znajomo?

A gdybyś mógł poznać sprawdzone strategie inwestora,
który z sukcesami
funkcjonuje na giełdzie od wielu lat?

 

Wyobraź sobie, że:

🎯 Potrafisz bez emocji ocenić, jaki dana spółka ma potencjał.
🎯 Wiesz, jakie jest ryzyko cięcia dywidendy.
🎯 Masz powtarzalny proces decyzyjny.
🎯 Potrafisz monitorować, czy spółka realizuje założenia.
🎯 Wiesz, czy spółka nie jest nadmiernie zadłużona.
🎯 Masz zestaw narzędzi wspierających Twoje inwestycje.

"Brzmi jak bajka?"

Dlaczego inwestorzy tracą na giełdzie?

Inwestowanie jest proste, ale… nie jest łatwe.

 

Warto zadać sobie pytanie dlaczego tak się dzieje.

Zastanawiałeś się kiedyś, czy:
💥 Rozumiesz dlaczego ceny akcji spadają?

💥 Wiesz dlaczego spółka obcięła dywidendę?
💥 To dobry moment na zakup akcji?
💥 Masz proces doboru papierów do portfela, dzięki któremu nie podejmujesz emocjonalnych decyzji?
💥 Zamiast korzystać ze sprawdzonej strategii kupujesz akcje „na czuja”?

Jeżeli odpowiedź na większość pytań brzmi NIE,
to mam dla Ciebie cenną lekcję

Ja również byłem w tym miejscu
i szukałem swojego sposobu na to
żeby zarabiać na rynku.

 

Mówi się, że każdy inwestor przynajmniej raz stracił duże pieniądze na rynku. Ci, którzy zarabiają, wyciągnęli wnioski z porażek i nauczyli się oddzielać emocje od inwestycji. Aby to zrobić, trzeba nauczyć się procesu, który będzie powtarzalny i weryfikowalny. A przede wszystkim, jak najmniej uznaniowy.

Cześć!

Z tej strony Bartek Szyma. Jestem autorem bloga gieldowefundamenty.pl oraz kanału YouTube @BartekSzyma i założycielem grupy facebookowej DividendKingdom. A na co dzień przede wszystkim inwestorem. Moje podejście opiera się głównie o ocenę modelu biznesowego i finansów spółki. A najchętniej inwestuję w spółki dywidendowe.

Być może już się gdzieś słyszeliśmy. Występowałem na rozmaitych imprezach branżowych i w wielu mediach. Mogłeś mnie słyszeć m.in.:

 • na konferencjach WallStreet, XTB Masterclass, InvestCuffs, Mistrzowie Inwestowania oraz innych.
 • mediach takich, jak Kanał Sportowy, czy Kanał Zero.
 • kanałach YoutTube twórców takich, jak DoradcaTV, Polityka Zagraniczna, GPWnotowania (Konrad Książak), FxMag,

Jeżeli preferujesz słowo pisane, to być może zetknąłeś się z moim artykułami publikowanymi m.in. na łamach:

 • Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych
 • Squabera,
 • FxMag.

Od początku, od kiedy prowadzę kanał na YouTube, chcę być jak najbardziej transparentny i wrzucam coroczne podsumowania swoich wyników inwestycyjnych. Koncentruję się w nich przede wszystkim na tym, co się nie udało Wychodzę bowiem z założenia, że to porażki uczą nas najwięcej. Wyniki inwestycyjne od tego czasu są bardzo przyzwoite – pełne podsumowanie znajdziesz na moim kanale na YouTube.

Rachunek maklerski traktuję, jak dobrze działającą firmę, która koncentruje się na generowaniu powtarzalnych przepływów gotówki!

To podejście możesz z powodzeniem zastosować u siebie

Na rynkowy sukces składają się trzy rzeczy:

💎 Działająca strategia lub inaczej powtarzalny PROCES selekcji spółek.
💎 Umiejętne zarządzanie pozycją, czyli dopasowany do strategii sposób budowania ekspozycji na dany papier.
💎 Trzymanie się zasad i brak odstępstw pod wpływem emocji. Innymi słowy psychologia inwestowania.

Czego dowiesz się
z Kursu Potęga Wartości?

 

Zależy mi na tym, aby pokazać Ci, jak:

1. Szczegółowo ocenić spółkę (strategia)

Większość osób mówi, że chętnie kupi daną spółkę, kiedy cena jej akcji spadnie. Niestety, kiedy ceny spadają większość inwestorów się boi. Szczególnie to widać, gdy spadki przekroczą 30 i więcej procent. Ja również miałem wątpliwości kupując właściciela FB po przecenie o ponad 50% wywołanej obawami o przyszłość Metaverse. Pomogło rozbicie działalności spółki na segmenty i wycena każdego segmentu z osobna. Wbrew pozorom to bardzo łatwe i bez problemu się tego można nauczyć!

2. Nie bać się pozornie złych wiadomości (psychologia)

Uwielbiamy dywidendy. Nie ma nic lepszego niż regularne przelewy od naszych spółek. Nie może zatem dziwić, że cięcie dywidendy często kończy się dramatyczną przeceną. Czasem jednak cięcie dywidendy to najlepsze, co zarząd może zrobić. Obcięcie wypłat dla akcjonariuszy będzie dobre dla spółki jeżeli zostanie zrobione wcześnie! Taki właśnie był przykład Intela. Rok po zmniejszeniu dywidendy akcje urosły o 60 i więcej procent. Niestety w międzyczasie zarząd postanowił mocno koloryzować wyniki, a to zawsze jest czerwona flaga. Dlatego też w styczniu 2024 pozbyłem się spółki z portfela, dzięki czemu zaoszczędziłem sobie ponad 30% przeceny. Analiza sprawozdań wydaje się skomplikowana, ale to na prawdę jest łatwe!

3. Szacować ryzyko i potencjał danej spółki (strategia)

Kolejna łatwa do nauki rzecz, to ocena, czy spółka jest zbyt droga. Nie muszę mieć ZAWSZE racji. Po prostu, gdy uważam, że akcje są przewartościowane to trzymam się z daleka. Palantir to technologiczna spółka zajmująca się AI. W 2021 roku, 12 miesięcy po debiucie, inwestorzy oszaleli na jej punkcie. W tym czasie wystarczyła prosta prognoza poziomu marż aby ocenić, że spółka jest szalenie przewartościowana. Co ciekawe, po blisko roku szorowania po dnie (kwiecień 2023 – styczeń 2024) i poprawie w generowanej gotówce, ten sam prosty test pokazywał, że Palantir jest przez rynek niedoceniony.

4. Nie kupować „na czuja” (strategia)

Kupowanie spółek o szalonej stopie dywidendy (10%+), to rzadko jest dobry pomysł. No chyba, że potrafisz oszacować ryzyko jej obcięcia. Nie jest to przesadnie skomplikowane zadanie, ale powinno być na 100% odhaczone przed zakupem akcji! Petrobras to przykład spółki, która płaci tłuste dywidendy i która od analizy urosła o blisko 40% wypłacając do tego po 15-20% rocznie w postaci dywidendy.

5. Korzystać ze spadków i trendów bocznych (zarządzanie kapitałem)

Kwestią z pogranicza psychologii i zarządzania kapitałem jest budowanie pozycji. Z jednej strony po znalezieniu ciekawej spółki chcesz ją jak najszybciej dodać do portfela. Z drugiej oczekujesz, że zaraz nadejdą wzrosty. W końcu wybrałeś(aś) ŚWIETNĄ spółkę. Niestety zazwyczaj nie ma tak dobrze i na wzrosty trzeba chwilkę zaczekać. Co gorsza, czasem po zakupie przychodzą spadki. No właśnie – rzecz w tym, że spadki są SUPER 🙂 Odpowiednie budowanie pozycji pozwoli czerpać z nich maksimum korzyści. Dobry inwestor cieszy się z dalszych spadków, bo może kupić taniej kolejne pakiety akcji. To na prawdę przyjemne o ile wiesz dlaczego kupiłeś(aś) dany papier. Prawie dwa lata temu omawiałem HP Inc. Spółka w kolejnych miesiącach poruszała się w trendzie bocznym, aby dopiero w ostatnich dniach mocno odpalić. Dało mi to czas na zbudowanie pełnej pozycji. Ostatecznie spółka jest o prawie 45% wyżej i wypłaciła w sumie prawie 10% w dywidendach.

Umiejętności opisane powyżej mogą wiele zmienić na plus w Twoim podejściu do inwestowania. Ale, co najważniejsze, są proste do opanowania!

Żeby pokazać Ci proces:

 • wyceny spółek,
 • szacowania stóp zwrotu,
 • analizy ryzyka cięcia dywidendy,
 • zarządzania pozycją,
 • ewaluacji założeń po czasie itp.,

Przygotowałem dla Ciebie dwie wersje kursu.

Pakiet Podstawowy

Ten pakiet pozwoli Ci zrozumieć wycenę. Nauczysz się  określać wartość (prawie) każdej spółki giełdowej. Będziesz umiał sprawdzić, czy spółka nie jest nadmiernie zadłużona, jaki ma potencjał zwrotu, jaki wpływ mają na nią potencjalne kary, pozwy sądowe i tym podobne sytuacje.

Dowiesz się, jak budować pozycję, a dzięki ustrukturyzowanemu procesowi będziesz mógł bez emocji podejmować decyzje w oparciu o weryfikowalne założenia.  W ten sposób możesz w każdej chwili sprawdzić, czy spółka realizuje to co przewidywałeś i czy dalsze trzymanie jej akcji ma sens.

W tym pakiecie dostaniesz dostęp do dwóch edycji Raportu Ciekawe Spółki US & Kanada, w którym będę publikował analizy najciekawszych w danym momencie (moim zdaniem spółek). Pozwoli Ci to śledzić na żywych przykładach sposób myślenia i wdrożenie opisywanych metod.

Otrzymasz również dostęp do narzędzia pomagającego przeprowadzić proces wyceny zgodnie z technikami omawianymi na kursie.

Założeniem tego Pakietu jest maksimum praktyki w najkrótszym możliwym czasie.

Pakiet Chcę Więcej

Natomiast jeżeli Chcesz Wiedzieć Więcej (np. jak zmierzyć się z wyceną bardzo specyficznych spółek (REITów)), to drugi pakiet będzie idealny dla Ciebie. Dla dociekliwych przewidziane jest osiem spotkań na żywo, na których będziesz mógł dopytać o inne rzeczy związane z analizą fundamentalną lub rozwiać wątpliwości, jakie się pojawiły na kursie. Dostaniesz arkusz z wyceną aktywów netto REITów i dostęp do forum, na dzięki któremu łatwiej można śledzić to, co dzieje się w spółkach. 

Podobnie, jak w przypadku pakietu podstawowego dostaniesz narzędzie pomagające przeprowadzić wycenę oraz dostęp do Raportu Ciekawe Spółki US & Kanada (trzy zamiast dwóch edycji).

UWAGA: kurs jest w przedsprzedaży. Pierwsze lekcje pojawią się do końca czerwca. Natomiast całość będzie oddana w październiku/listopadzie 2024.

Obecnie trwa przedsprzedaż. Zapisy kończymy za:

Pakiet Podstawowy

Kurs Potęga Wartości + Materiały Dodatkowe + Narzędzie do Wyceny Spółek

🎯 Kurs Potęga Wartości VOD


🎯 Narzędzie do wyceny spółki (dostęp roczny)


🎯 Dostęp do Raportu Ciekawe Spółki US & Kanada (dwie edycje)

Cena regularna:  1199 PLN
Przedsprzedaż:    999 PLN

Chcę
Więcej!

Wszystko co w Pakiecie Podstawowym + dodatkowe webinary + materiały o REITach

🎯 Kurs Potęga Wartości VOD


🎯 Narzędzie do wyceny spółki (dostęp roczny)


🎯 Dostęp do Raportu Ciekawe Spółki US & Kanada (TRZY edycje)


🎯 8 dodatkowych spotkań na żywo


🎯 Dostęp do Forum Investopolis (dostęp roczny)


🎯 Kurs Wszystko o REITach VOD


🎯 Arkusz z wartością netto dla wybranych REITów z USA (roczna aktualizacja)

Cena regularna: 2596 PLN
Przedsprzedaż:   1897 PLN

Sprawdź opinie uczestników Warsztatów z Analizy Fundamentalnej

Powiedziałbym, że nie znam lepszego eksperta w dziedzinie AF. Jeżeli chce się nauczyć prawdziwej wyceny wartości spółek to nie ma bardziej wartosciowego miejsca do nauki

Marek

Świetnie przygotowuje do analizy fundamantalnej spółek dywidendowych ale także pozwala poznać podstawy analizy sprawozdań finansowych.

Paweł

Jeśli chcesz nauczyć się AF i pewniej poczuć się w gąszczu informacji nt spółek giełdowych to ten warsztat jest dla Ciebie. Krytyczne myślenie/spojrzenie na dostępne informacje to podstawa i ten kurs pokazuje jak filtrować publiczne raporty.

Alex

Jeśli chcesz inwestować w spółki zagraniczne i nie tylko, warto zainteresować się kwestiami poruszanymi podczas warsztatów. Dzięki temu będziesz wiedział jak poruszać się w świecie giełdy i nie powinieneś wówczas podejmować pochopnych, emocjonalnych decyzji.

Michał

„Jeśli jesteś początkujący to przygotuj się na dużą dawkę wiedzy i pracy samodzielnej. To nie tylko spotkania online ale dużo ćwiczeń i materiałów dodatkowych. Dlatego potrzeba na to mieć sporo dodatkowego czasu, ale dzięki temu można naprawdę się nauczyć”

Anna

FAQ – Często zadawane pytania

1. Czy kurs Potęga Wartości jest online, czy stacjonarnie?

Kurs jest w całości online i składa się z materiałów video, które możesz przerobić w dowolnym momencie według własnego uznania. W każdej chwili możesz również wrócić do materiałów jeżeli chcesz coś lepiej utrwalić.

2. Kurs jest w przedsprzedaży, kiedy otrzymam dostęp do  materiałów?

Pierwsze lekcje pojawią się jeszcze w czerwcu 2024 roku. Całość planuję „oddać” do końca listopada 2024 roku. Planuję również cykliczne aktualizacje kursu, tak więc nowe materiały mogą się pojawiać również po listopadzie.

 

3. Jestem początkującym inwestorem, czy ten kurs jest dla mnie?

Jak najbardziej! Znajdziesz tutaj wszelkie materiały, które pozwolą Ci zrozumieć omawiane zagadnienia. Moim celem jest przeprowadzenie Cię od bardzo początkującego, do całkiem zaawansowanego analityka fundamentalnego. To, czego tutaj nie znajdziesz to informacje o tym, jak otworzyć rachunek maklerski i jak zawierać transakcje. Z drugiej strony nie jest to wiedza wymagana do przeprowadzenia wyceny danej spółki 🙂

4. Czy mogę liczyć na jakiś rabat?

Tak! Jeżeli brałeś(aś) udział w jakimś z moich warsztatów, napisz do mnie na adres: kontakt@gieldowefundamenty.pl W podziękowaniu za wcześniejsze wsparcie dostaniesz kupon rabatowy.
 

5. Czy dostanę fakturę?

Oczywiście. Powinna zostać do Ciebie wysłana mailem w kilka minut po zaksięgowaniu płatności. Jeżeli jednak nie otrzymałeś faktury możesz ją wyszukać po adresie nadawcy: noreply@fakturownia.pl. Przy wyszukiwaniu sprawdź koniecznie folder spam. A jeżeli tam jej nie ma, to napisz do mnie na adres  kontakt(at)gieldowefundamenty.pl i wyślę Ci kopię.

6. Czy udzielasz porad inwestycyjnych?

Absolutnie nie! Moim zadaniem jest nauczyć Cię podejmowania własnych, przemyślanych decyzji na podstawie obiektywnych założeń, które możesz weryfikować w czasie. Natomiast nie mam uprawnień do doradztwa inwestycyjnego, a więc nie mogę i nie będę wskazywał co należy kupić.

7. Jak długo będę miał dostęp do materiałów?

Dwa lata od momentu zakupu. Dlaczego akurat dwa lata? Nie wiem, co będę robił za pół roku. Uwielbiam podróżować szczególnie w trybie tzw. slow travel. Oznacza to, ze często staram się zatrzymać w danym miejscu i żyć tak, jak lokalni mieszkańcy. Rodzi to jednak pewien problem – żeby być fair wobec Ciebie, nie chcę się zobowiązywać do czegoś, czego mogę nie dotrzymać. Dlatego jestem pewien, że dwuletnie zobowiązanie to coś, co będę w stanie dowieźć o ile nie nastąpi jakaś absolutna katastrofa w moim życiu. Poza tym – tak szczerze. Jeżeli przez dwa lata nie przerobisz kursu, to czy po tym czasie będziesz jeszcze o nim pamiętał? 🙂